مطالب کاربردی

برای آموزش خیاطی در تهران به کدام آموزشگاه برویم؟

استادبانک نویسنده
192 0
27 آذر 1402

خیاطی هنری است که فرد با استفاده از پارچه و تجهیزات خیاطی، می تواند پوششی زیبا و چشم نواز برای اندام افراد ایجاد کرده و زیبایی و جذابیت را برای آنان به ارمغان بیاورد. در دنیای امروز هنر خیاطی یک گام فراتر نهاده و به یک صنعت بزرگ و تخصصی تبدیل شده است. افراد زیادی در زمینه طراحی لباس و مد و فشن و نیز خیاطی و دوزندگی مشغول به فعالیت هستند و توانسته اند به این صنعت رونق و اعتبار خیره کننده ای ببخشند. در صنعت خیاطی تجهیزات و ابزارآلات بسیاری پدید آمده و خیاطان با استفاده از این تجهیزات و متدهای نوین خیاطی، انواع لباس های بچه گانه، زنانه و مردانه را در طرح ها و رنگ های متنوع و جذاب طراحی و تولید کرده و به مشتریان خود عرضه می کنند.

انواع متد خیاطی کدام است؟

برای خیاطی متدها و روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه به تعدادی از این متدهای رایج اشاره می کنیم.

متد گرلاوین:

گرلاوین یکی از قدیمی ترین متدهای خیاطی است که سال های زیادی است توسط خیاطان حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد. مهم ترین ویژگی در این متد، روش اندازه گیری و دقت فراوان در اندازه گیری هاست. به دلیل آن که در متد گرلاوین اندازه گیری ها صحیح  و دقیق انجام می شود، در نهایت خروجی آن لباس هایی شیک و خوش فرم خواهد بود. این متد در کشور ترکیه بسیار محبوب است به نحوی که حدود 80 درصد خیاطان از متد گرلاوین برای اندازه گیری استفاده می کنند.

متد مولر:

این متد توسط آلمانی ها اختراع شد و روشی محبوب و بی نقص به شمار می رود. در این روش دقت در اندازه گیری بالا رفته و ظرافت بیشتری به کار می رود تا جایی که در این متد نیازی به پرو کردن لباس نیز وجود ندارد. این متد آسان است و پیچیدگی خاصی ندارد و به همین دلیل محبوبیت زیادی دارد.

متد ایتالیایی:

متد ایتالیایی از جمله متدهایی است که بدون الگو بوده و خیاط مستقیما برش و دوخت را روی پارچه پیاده می کند. این متد در عین سادگی و آسان بودن، نیاز به دقت و مهارت بالای خیاط دارد چرا که با کوچک ترین اشتباهی ممکن است پارچه خراب شده و ادامه کار با مشکل مواجه شود.

متد متریک:

متد متریک یکی از دقیق ترین متدها به شمار می رود و از طریق جدول سایز بندی، می توان الگوی فرد را تنظیم نمود. در این متد با محاسبات دقیق ریاضی، اندازه ها مشخص شده و لباسی بی نقص و کاملا متناسب برای فرد دوخته خواهد شد.

برای کلاس خیاطی در تهران به کدام آموزشگاه برویم؟

در تهران کلاس های متعدد و بی شماری در زمینه آموزش خیاطی فعال است ولی با توجه به رقابت شدید بازار خیاطی، باید آموزشگاه تخصصی و حرفه ای با اساتید مجرب و چیره دست را انتخاب نمود. آموزشگاه فنان با برگزاری کلاس خیاطی در تهران و بهره گیری از اساید مجرب و حرفه ای و تجهیزات نوین و به روز توانسته حداکثر رضایت هنرجویان خود را کسب نماید. کلاس خیاطی در شیراز، کلاس خیاطی در مشهد و همچنین کلاس خیاطی در اصفهان از دیگر فعالیت های آموزشگاه فنان در این زمینه است. افرادی که در دوره خیاطی در تهران شرکت می کنند مدرک خیاطی از این موسسه دریافت می کنند. همچنین هنرآموزان شرکت کننده در دوره خیاطی در اصفهان و نیز دوره خیاطی در شیراز و همچنین دوره خیاطی در مشهد نیز به همین ترتیب مدرک خیاطی می گیرند. آموزشگاه فنان هنرجویان خود را به بهترین صورت آماده بازار کار می کند تا بتوانند در مارکت خیاطی و طراحی لباس برای خود کسب و کار پر رونقی ایجاد نمایند.