مطالب کاربردی

چگونه در مدرسه معروف باشیم و محبوبیت کسب کنیم؟

استادبانک نویسنده
107791 43
18 شهریور 1401
پوستر مقاله معروفیت در مدرسه

تا حالا شده با دیدن بچه خفن مدرسه‌ پیش خودت فکر کنی که باید چگونه در مدرسه معروف باشیم ؟ قطعا شده، کی است که دلش نخواهد همه دوستش داشته باشند؟ حواستان باشد که مسئله اصلی ما معروف بودن نیست. ما قرار است در عین معروف بودن، کسی باشیم که همه بچه‌های مدرسه دوستش دارند و با او حال می‌کنند. اگه قرار بود کل تمرکزمان را بگذاریم روی جواب دادن به این سوال که چگونه در مدرسه معروف باشیم، لازم نبود زیاد فکرمان را درگیر کنیم، کافی بود چهارتا حرکت ضایع بزنیم و تمام.

در این مقاله قرار است اول برویم دنبال جواب این سوال که چگونه در مدرسه محبوب باشیم؟ بعد جواب دادن به این سوال و رسیدن به فرمول کلی محبوبیت، از خودمان می‌پرسیم که چگونه در کلاس بهترین باشیم؟ چگونه درمدرسه باهوش و زرنگ باشیم؟ چگونه در مدرسه لاکچری باشیم؟ چگونه در مدرسه باحال باشیم و چگونه در مدرسه شاخ باشیم؟ تا در نهایت بفهمیم باید چگونه در مدرسه معروف باشیم. چگونه در مدرسه محبوب باشیم؟

فرمول محوبیت در مدرسه واقعا پیچیده‌ است، باید کاری کنید که هم به دل بچه‌های پرجنب و جوش بشینید و هم بتوانید با بچه‌هایی که شخصیت آرامی دارند ارتباط برقرار کنید. لازمه برقراری چنین ارتباطی با دیگران، داشتن شخصیت کاریزماتیک است. حتی اگر کلا بخواهیم بی‌خیال محبوب بودن در مدرسه باشیم و پیدا کردن جواب این سوال که چگونه در مدرسه معروف باشیم رو به کل فراموش کنیم، می‌توانیم با تکیه به کاریزما به هرچی که می‌خواهیم برسیم.

کاریزماتیک باشیم!

خیلی‌ها می‌گویند که کاریزما یک چیز ذاتی است ولی خب حداقلش این است که اگر کاریزمای مادر زادی ندارید، می‌توانید از رفتار شخصیت‌های کاریزماتیک الگوبرداری کنید. استفاده درست از زبان بدن و لبخند زدن خیلی مهم است. هیچوقت دست به سینه نمانید چون در این حالت زبان بدنتان محدود می‌شود، علاوه بر این بهتره حین صحبت با دیگران خیلی ریز به سمت اون‌ها متمایل بشوید تا علاقتان به تعامل با طرف مقابل رو به او نشان دهید. اگر بخوایهم جواب این سوال که چگونه در مدرسه معروف باشیم رو در دو کلمه خلاصه کنیم، می‌توانیم خیلی ساده بگیم “کاریزماتیک بودن”.

بچه‌های معروف مدرسه

سرراست‌ترین جواب‌هایی که میشه به سوال “چگونه در مدرسه معروف باشیم ؟” داد…

خیلی سر راست بگویم، باید بعد تمرین کاریزما، راه معروف شدن در مدرسه را با توجه به تیپ شخصیتی خود انتخاب کنید. اگر شاگرد زرنگ هستید، باید بروید دنبال درس و تو زمینه‌های درسی تبدیل به شماره یک کلاس و مدرسه شوید. دو چالش جلوی پای این دسته از بچه‌ها قرار دارد، اول این که باید حساب خودشان رو از دانش‌آموزانی که فقط بلدند درس بخوانند جدا کنند و دوم این که بتوانند بهترین بودنشان را به معنای واقعی کلمه به اثبات برسانند. ببینید بچه‌ها، طبیعتا علایق بهترین و زرنگ‌ترین دانش‌آموزان مدرسه،  با علایق بچه‌هایی که چندان علاقه‌ای به درس خواندن ندارند زمین تا آسمان فرق دارد.

همانطور که گفتیم صرف توجه به پاسخ این سوال که باید چگونه در مدرسه معروف باشیم، بدون محبوبیت هیچ ارزشی ندارد پس نکته‌ای که باید به آن توجه کنیم:

  • این است که اگر شاگرد زرنگیم احساس برتریمان نسبت به دیگران محدود به چهارچوب امور درسی باقی بماند. باید با این دیدگاه که در مدرسه هیچکس سطح بالاتر یا پایین‌تر از شما نیست بروید سراغ برقراری تعامل با دیگران.
  • اگر موقع ارتباط برقرار کردن با دیگران حرف کم آوردید از چیزهای روزمره‌ای حرف بزنید که همه هم سن و سال‌هایتان  میتوانند در موردش اظهار نظر کنند، مثلا می‌توانید خیلی ریز پشت سر معلم‌هایتان غیبت کنید.
  • طبیعتا غیبت کردن پشت سر این و آن، پاسخ درستی به این سوال که باید چگونه در مدرسه معروف باشیم نیست. اتفاقا غیبت کردن می‌تواند محبوبیتتان را به خطر بیندازد، منتهی یه اظهار نظر ریز راجع به شیوه تدریس یکی از معلم‌ها، گاهی واقعا به صورت معجزه‌آسایی سر صحبت رو باز می‌کند.

در پاسخ به این سوال که چگونه در مدرسه معروف باشیم‌، گفتیم:

1)   باید کاریزما داشته باشید.

2)  باید بتوانید با همه ارتباط برقرار کنید.

3)  باید کاراکترتون رو بر اساس یک ویژگی خاص شکل بدهید.

چگونه شاگرد زرنگ و محبوب مدرسه باشیم؟

راه حل مراحل اولی و دومی رو که گفتیم، و اما قدم سوم. برای این که بفهمیم چگونه درمدرسه باهوش و زرنگ باشیم:

باید روی نقاط ضعف و قوتمان تمرکز کنیم. به این صورت که نقاط ضعفمان را ارتقا دهیم و نقاط قوتمون رو حفظ کنیم.

مثلا اگه همین الان، وضعیتمان در درس ریاضی ضعیف است و در درس تاریخ قوی، کافیه زمانمون رو طوری بین مطالعه ریاضی و تاریخ تقسیم کنیم که ضمن افزایش مهارت‌هامون در درس ریاضی، برتریمون توی درس تاریخ رو هم حفظ کنیم.

حالا می‌بینید یکی اصلا با درس خوندن حال نمی‌کند، این آدم باید چی کار کنه؟ باید حین یافتن پاسخ این سوال که باید چگونه در مدرسه معروف باشیم‌، به تایپ شخصیتیش فکر کند. مثلا یکی به شخصیتش می‌خورد که لاکچری باشد.

با توجه به این موضوع که نمی‌شود در مدرسه برای اثبات لاکچری بودن با پورشه و بنز دور دور کرد، سوال این است که چگونه در مدرسه لاکچری باشیم؟ شکل برخوردتون با دیگران و اکسسوری‌هایی که استفاده می‌کنید می‌توانند لاکچری بودن شما را تو فضای مدرسه تضمین کنند.

خلاصه یاد گرفتید باید چگونه در مدرسه معروف باشیم ؟

تا این جا یک عالم با هم صحبت کردیم تا بفهمیم باید چگونه در مدرسه معروف باشیم ، امیدوارم گیج نشده باشید. محض اطمینان همه حرف‌هایی که در پاسخ به سوال ” چگونه در مدرسه معروف باشیم؟” با هم در میان گذاشتیم را خلاصه می‌کنم. دوستان، خلاصه قضیه این است که باید بفهمیم چگونه در مدرسه باحال باشیم و چگونه در مدرسه شاخ باشیم؟

سعی نکنید ادا دربیارید، همین مدلی که هستید از همه شاخ‌تر و باحال‌تر است، فقط باید بتوانید خود واقعیتان را به بهترین شکل بروز بدید. آن وقت تبدیل ‌می‌شوید به بچه معروفه و دوست داشتنی‌ترین بچه مدرسه.

آیا شما در مدرسه محبوب هستید؟ بنظر شما چه راه هایی برای محبوبیت در مدرسه وجود دارد؟ باید چه کارهایی بکنیم یا نکنیم تا در دید هم مدرسه ای هایمان محبوب و دوست داشتنی باشیم؟

فرمول محبوبیت در مدرسه چیست؟?

فرمول محوبیت در مدرسه واقعا پیچیده‌ است، باید کاری کنید که هم به دل بچه‌های پرجنب و جوش بشینید و هم بتوانید با بچه‌هایی که شخصیت آرامی دارند ارتباط برقرار کنید. ?

شاگرد زرنگ‌ها باید برای معروفیت چکار کنند؟ ?

اول این که باید حساب خودشان رو از دانش‌آموزانی که فقط بلدند درس بخوانند جدا کنند و دوم این که بتوانند بهترین بودنشان را به معنای واقعی کلمه به اثبات برسانند. ?