گام به گام ششم ابتدایی

جامع ترین گام به گام مطالعات اجتماعی ششم دبستان + Pdf و اپلیکیشن

استادبانک نویسنده
13621 2
19 آذر 1399
دانلود گام به گام مطالعات اجتماعی - استادبانک

گام به گام مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی صفحه به صفحه

درس اجتماعی، دانش‌آموزان را با مفاهیم مختلفی که مربوط به زندگی انسان می‌شود، آشنا می‌کند. موضوعات متفاوتی مانند: تاریخ، روانشناسی، جامعه‌شناسی، اقتصاد و جغرافیا با زبانی ساده در کتاب مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی مطرح می‌شوند.

گام به گام مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی به دانش‌آموز کمک می‌کند تا مفاهیم این درس را بهتر متوجه شود. جواب فعالیت‌های مطالعات ششم‌ و پاسخ دیگر تمرینات کتاب در این گام به گام وجود دارد تا محصل در صورت نیاز به آن‌ها دسترسی داشته باشد.

تیم مجله استادبانک نیز مجموعه‌ کاملی از گام به گام کتاب‌های درسی را برای دانش‌آموزان همه مقاطع تحصیلی آماده کرده است که گام به گام مطالعات اجتماعی پنجم ابتدایی با جواب در این بخش در دسترس شما قرار دارد.

دانلود گام به گام مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی در اپلیکیشن استادبانک

کتاب مطالعات اجتماعی، دو بخش مفهومی و تاریخی دارد. بیشتر دانش‌آموزان در بخش تاریخی با مشکل مواجه می‌شوند. حتی متن درس اجتماعی گاهی برای آن‌ها سنگین و دشوار می‌شود. به همین دلیل کمک گرفتن حل المسائل مطالعات اجتماعی ششم دبستان، می‌تواند به روند یادگیری دانش‌آموز سرعت ببخشد.

در اپلیکیشن استادبانک، گام به گام مطالعات اجتماعی ششم درس به درس وجود دارد که در کنار خدمات آموزشی مختلفی قرار گرفته است. شما می‌توانید در لیست زیر امکانات این اپلیکیشن را مشاهده کنید:

 • دانلود گام به گام همه‌ دروس ششم ابتدایی کامل
 • فایل PDF کتاب‌های همه دروس ششم دبستان
 • مهم‌ترین نمونه سوالات امتحانی همراه با پاسخ تشریحی
 • امکان مشاهده لیست اساتید تدریس خصوصی سامانه استادبانک
 • مشاوره تحصیلی

این اپلیکیشن، با هدف ارتقاء سطح علمی دانش‌آموزان سراسر کشور طراحی شده است. شما با دانلود و نصب اپلیکیشن استادبانک به خدمات متنوعی دسترسی دارید. دانلود گام به گام، پیدا کردن برترین اساتید تدریس خصوصی برای دروس مختلف و مشاوره تحصیلی، برخی از مهم‌ترین خدمات این برنامه هستند.

نصب آسان اپلیکیشن استادبانک تنها با >> یک کلیک! <<


برای نصب اپلیکیشن استادبانک، می‌توانید از طریق لینک‌های زیر اقدام کنید. در حال حاضر امکان استفاده از این برنامه روی سیستم‌عامل اندروید وجود دارد. به زودی شرایط دانلود و نصب اپلیکیشن استادبانک، برای گوشی‌های آیفون و سیستم‌عامل IOS نیز فراهم می‌شود.

دانلود گام به گام دروس ششم دبستان Pdf؛ جواب تمرین های کتاب درسی

پایه ششم دبستان، آخرین سال تحصیلی قبل از ورود به دوره متوسطه اول است. درس‌ها در این پایه، کمی سخت‌تر می‌شوند و دانش‌آموز چالش‌های بیشتری را تجربه می‌کند. داشتن گام به گام دروس ششم می‌تواند در موارد ضروری به کمک دانش‌آموز بیاید.

مجله استادبانک در این بخش، بهترین حل المسائل ششم ابتدایی را به دو صورت فایل Pdf و از طریق اپلیکیشن استادبانک در دسترس شما قرار داده است. برای دانلود کافی روی لینک درس مورد نظرتان کلیک نمایید.

نحوه استفاده از حل المسائل مطالعات اجتماعی ششم دبستان

دغدغه‌ی بسیاری از معلمان و والدین این است که دانش‌آموز به طور مداوم از گام به گام استفاده نکند. عادت به کمک گرفتن از حل المسائل برای پاسخ به فعالیت‌ها و سوالات کتاب، دانش‌آموز را تنبل می‌کند. بنابراین باید دقت داشت تا فقط در صورت نیاز از گام به گام مطالعات اجتماعی استفاده شود.

محصل باید در ابتدا به خوبی درس را بخواند و روی هر سوال فکر کند. این روند یادگیری است و باید توسط دانش‌آموز طی شود. در آخر اگر تعداد اندکی از سوالات را نتوانست پاسخ دهد، می‌تواند از گام به گام استفاده کند. البته گام به گام‌ها زمانی که والدین به فرزند خود درس می‌دهند هم کارایی دارند و به نوعی کمک‌دست پدر یا مادر خواهند بود.

سرفصل‌های کتاب درسی مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی

درس مطالعات اجتماعی، سال‌ها است که در مدارس تدریس می‌شود. اما این کتاب در سال‌های اخیر دچار تغییرات بنیادینی شده است. انتقال مفاهیم اجتماعی در چهارچوب درس‌های این کتاب، یکی از اهداف مهمی است که طراحان علوم اجتماعی در نظر داشته‌اند. سرفصل‌های کتاب مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی به صورت زیر است:

 • فصل اول: دوستان ما
 • فصل دوم: تصمیم‌گیری
 • فصل سوم: کشاورزی در ایران
 • فصل چهارم: ایران و منابع انرژی
 • فصل پنجم: پیشرفت علوم و فنون در دوره اسلامی
 • فصل ششم: سفری به اصفهان
 • فصل هفتم: اوقات فراغت
 • فصل هشتم: پوشاک ما
 • فصل نهم: دریاهای ایران
 • فصل دهم: ایران و همسایگان
 • فصل یازدهم: ایستادگی در برابر بیگانگان
 • فصل دوازدهم: آزادی خرمشهر

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، فصل‌های این کتاب درسی بسیار گسترده هستند و موضوعات محتلفی را پوشش می‌دهند. یکی از دلایل اصلی تمایل دانش‌آموزان به دانلود کتاب مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی با جواب، همین پراکنندگی مباحث و تعداد بالای فعالیت‌های کناب درسی است.

بهترین شیوه یادگیری دروس ششم ابتدایی با کمک معلم خصوصی استادبانک

در این مطلب با کتاب مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی، بیشتر آشنا شدیم و دریاه‌ی اهمیت حل المسائل مطالعات ششم صحبت کردیم. درس‌های مانند مطالعات اجتماعی را می‌توان با صبر و حوصله به فرزندان توضیح داد و در صورت نیاز از گام به گام آن استفاده کرد.

اما در مورد دروس سخت‌تری مانند ریاضی و فارسی ششم، باید حساسیت بیشتری وجود داشته باشد. وقتی دانش‌آموز به طور پیاپی در حل تمرینات دچار مشکل می‌شود، یعنی درس و مفاهیم را خوب یاد نگرفته است. در چنین موافعی باید از برترین معلمان برای تدریس خصوصی ششم ابتدایی کمک گرفت. معلم با صرف زمان کافی، مطالب را کامل برای شاگرد خود شرح می‌دهد و فعالیت‌ها و تمرینات کتاب را برای او حل می‌کند.

سامانه‌ی تدریس خصوصی استادبانک، بهترین معلمان و اساتید را آماده برگزاری کلاس خصوصی دارد. والدین و دانش‌آموزانی که به فکر استخدام معلم خصوصی هستند، می‌توانند با مراجعه به سایت استادبانک به آدرس www.OstadBank.com، معلم مورد نظر خود را انتخاب نمایند. اگر برای انتخاب معلم خصوصی یا نحوه برگزاری کلاس به مشاوره نیاز دارید، با شماره 91005343 – 021 تماس بگیرید تا کارشناسان بخش پشتیبانی استادبانک، به خوبی شما را راهنمایی کنند.

 

فایل گام به گام مطالعات اجتماعی ششم دبستان شامل چه موضوعاتی می‌شود؟

گام به گام مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی شامل حل تمرین‌ها و جواب سوالات کتاب درسی است.

درست‌ترین شیوه استفاده از گام به گام ها چگونه است؟

مهم‌ترین نکته این است که دانش‌آموز به حل المسائل عادت نکند، استفاده از گام به گام باید فقط در مواقع ضروری و زیرنظر والدین باشد.

آیا گام به گام مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی استادبانک همه‌ی فصل‌های کتاب را پوشش می‌دهد؟

بله، فصل‌های کتاب در این گام به گام به طور کامل پوشش داده شده است.