گام به گام سوم ابتدایی

دانلود گام به گام علوم سوم ابتدایی با جواب (فایل Pdf و اپلیکیشن)

استادبانک نویسنده
10484 0
19 آبان 1400
دانلود جامع‌ترین گام به گام علوم ابتدایی با جواب | فایل Pdf و اپلیکیشن - مجله استادبانک

گام به گام علوم تجربی سوم ابتدایی با پاسخ تشریحی؛ جواب فعالیت‌های کتاب

درس علوم در پایه سوم ابتدایی اهمیت و پیچیدگی بیشتری نسبت به سایر دروس دارد. مباحث کمی علوم سوم ابتدایی در این پایه کمی سخت‌تر می‌شوند و محصل را به چالش می‌کشند.

گام به گام علوم سوم ابتدایی با جواب، معمولا یکی از راه‌حل‌های دانش‌آموزان برای پیدا کردن جواب سوالات و فعالیت‌های کتاب درسی است. کتاب‌های گام به گام به دلیل داشتن پاسخ تمرینات، بین دانش‌آموزان محبوب هستند. مجله استادبانک نیز مجموعه کاملی از گام به گام کتاب‌های درسی را برای دانش‌آموزان همه مقاطع تحصیلی آماده کرده است.

حل المسائل علوم سوم ابتدیی باید زیرنظر والدین و در مواقع ضروری استفاده شود. والدین و دانش‌آموزان در ادامه این مطلب با کتاب درسی علوم سوم دبستان و گام به گام سوم ابتدایی استادبانک آشنا می‌شوند.

دانلود گام به گام علوم سوم ابتدایی صفحه به صفحه در اپلیکیشن استادبانک

جواب فعالیت‌های علوم سوم دبستان، در سایت استادبانک به صورت درس به درس و با پاسخ کامل ارائه شده است. با اینکه تعداد سوالات و تمرینات کتاب درسی علوم سوم بسیار زیاد و متنوع است، ولی والدین و دانش‌آموزان می‌توانند جواب کتاب علوم سوم ابتدایی صفحه به صفحه را در اپلیکیشن استادبانک دانلود کنند.

اپلیکیشن استادبانک، یک برنامه آموزشی کارامد است که با هدف ارتقاء سطح آموزش دانش‌آموزان طراحی شده است. دانش‌آموز، والدین و معلمین به لیست خدمات متنوع این اپلیکیشن که شامل موارد زیر است، دسترسی دارند:

 • دانلود گام به گام همه‌ دروس سوم ابتدایی کامل
 • فایل PDF کتاب‌های همه دروس سوم دبستان
 • مهم‌ترین نمونه سوالات امتحانی همراه با پاسخ تشریحی
 • امکان مشاهده لیست اساتید تدریس خصوصی سامانه استادبانک
 • مشاوره تحصیلی

استفاده از خدمات مختلف اپلیکیشن استادبانک، به دانش‌آموز در جهت پیشرفت درسی کمک می‌کند تا طی کردن مسیر یادگیری برای او راحت‌تر و البته جذاب‌تر باشد.

دانلود و نصب اپلیکیشن استادبانک کاملا رایگان است و شما تنها با چند کلیک به مجموعه‌ای بی‌نظیر از خدمات آموزشی دسترسی خواهید داشت.

نصب آسان اپلیکیشن استادبانک تنها با >> یک کلیک! <<


برای نصب اپلیکیشن استادبانک، می‌توانید از طریق لینک‌های زیر اقدام کنید. در حال حاضر امکان استفاده از این برنامه روی سیستم‌عامل اندروید وجود دارد. به زودی شرایط دانلود و نصب اپلیکیشن استادبانک، برای گوشی‌های آیفون و سیستم‌عامل IOS نیز فراهم می‌شود.

گام به گام علوم سوم ابتدایی در اپلیکیشن استادبانک چگونه است؟| عکس کتاب

والدین یا دانش‌آموز، با هدف دریافت حل تمرین مسئله‌های کتاب و جواب آزمایشات علوم سوم ابتدایی، به سراغ گام به گام علوم سوم دبستان می‌آید. در اپلیکیشن استادبانک، گام به گام علوم سوم ابتدایی فصل به فصل قرار دارد و به‌نوعی کتاب علوم سوم ابتدایی با جواب است.

گام به گام علوم سوم اپلیکیشن استادبانک، یک حل المسائل جامع و کارآمد برای دانش‌آموز، والدین و معلم خواهد بود. شما می‌توانید در ادامه یک نمونه از صفحات کتاب علوم سوم ابتدایی را مشاهده بفرمایید.

صفحه 10

دانلود گام به گام دروس سوم ابتدایی Pdf؛ کتاب درسی با جواب

گام به گام‌ دروس سوم ابتدایی استادبانک، فقط محدود به علوم نیست. این مقطع تحصیلی نسبت به دو سال اول دوران ابتدایی، اندکی سخت‌تر است. درس‌های فارسی، قرآن، هدیه‌های آسمانی و مطالعات اجتماعی از سوالات و تمرینات زیادی برخوردار هستند. والدین و دانش‌آموزان، در این بخش به گام به گام دروس سوم ابتدایی با جواب دسترسی دارند. حل المسائل دروس سوم دبستان استادبانک، شامل پاسخ تمرین ‌ها، جواب سوالات، مسئله‌ها و فعالیت‌های کتاب درسی است.

همه گام به گام دروس سوم ابتدایی به دو صورت فایل PDF و اپلیکیشن استادبانک در اختیار شما کاربران عزیز قرار گرفته است.

نحوه استفاده صحیح از گام به گام علوم سوم ابتدایی؛ والدین مراقب باشند!

نکته اول مهم درباره نحوه استفاده از گام به گام سوم ابتدایی این است که باید زیر نظر والدین از آن کمک گرفته شود. دانش‌آموزان این مقطع هنوز به بلوغ کافی برای مطالعه این دست از منابع آموزشی نرسیده‌اند.

داشتن جواب همه سوالات کتاب، باعث می‌شود تا دانش‌آموز همیشه برای استفاده از آن وسوسه شود. به همین خاطر توصیه می‌شود تا پدر یا مادر اندکی حساسیت بیشتر روی مطالعه این گام به گام علوم سوم ابتدایی داشته باشند. البته گام به گام می‌تواند عصای دستان والدین در زمان آموزش به فرزندشان باشد، تا به کمک آن از درست بودن جواب تمرینات و سوالات کتاب مطمئن شوند.

فصل‌های کتاب درسی علوم سوم ابتدایی

شناخت کتاب درسی به ما کمک می‌کند تا برنامه‌ریزی بهتری برای یادگیری یا آموزش داشته باشیم. می‌توان کتاب علوم سوم دبستان را یکی از پرحجم‌ترین کتاب‌های این مقطع نامید که از سطح آموزشی بالایی نیز برخوردار است. علوم سوم ابتدایی از 14 فصل تشکیل می‌شود و شامل موضوعات زیر است:

 • درس اول: زنگ علوم
 • درس دوم: خوراکی‌ها
 • درس سوم: مواد اطراف ما
 • درس چهارم: اندازه‌گیری
 • مواد درس پنجم: آب ماده با ارزش
 • درس ششم: زندگی ما و آب
 • درس هفتم: نور و مشاهده اجسام
 • درس هشتم: جست‌وجو کنیم و بسازیم
 • درس نهم: نیرو، همه‌جا(1)
 • درس دهم: نیرو همه‌جا(2)
 • درس یازدهم: بکارید و ببینید
 • درس دوازدهم: هر کدام جای خود(1)
 • درس سیزدهم: هر کدام جای خود(2)
 • درس چهاردهم: از گذشته تا آینده

یکی از مواردی که به موفقیت دانش‌آموز در درس علوم بسیار کمک می‌کند، درک درست موضوع و سپس حفظ کردن موارد تعریفی است. نقش معلم در یادگیری درس‌های مفهومی بسیار پررنگ است و داشتن معلم خصوصی باتجربه، تاثیر بسیار زیادی روی موفقیت دانش‌آموز دارد.

آموزش علوم سوم ابتدایی درس به درس و دقیق؛ معلم خصوصی استادبانک

یادگیری بد یا ناقص، موجب به عدم توانایی دانش‌آموز برای حل تمرینات کتاب درسی می‌شود. وقتی دانش‌آموز درس را خوب یاد نگیرد، مجبور است برای حل تمرینات و پیدا کردن جواب سوالات کتاب، به گام به گام علوم سوم ابتدیی مراجعه کند.

اگر از جواب تمرینات علوم سوم ابتدایی، با هدف اطمینان از پاسخ صحیح دانش‌آموز استفاده شود، مشکلی ندارد و حتی می‌توان گفت باعث بالا رفتن اعتمادبه‌نفس محصل می‌شود. اما در صورت استفاده مکرر از حل المسائل علوم سوم ابتدایی، باید دانست که شاگرد در یادگیری درس مشکل دارد و باید به او کمک کرد.

بهترین شیوه آموزش علوم سوم ابتدایی درس به درس، شرکت در جلسات تدریس خصوصی علوم سوم ابتدایی است. معلم خصوصی می‌داند چگونه مفاهیم مختلف درس علوم را برای شاگردش شرح دهد و همه فعالیت‌ها و سوالات کتاب درسی را در کنار او حل کند.

با داشتن معلم خصوصی علوم سوم دبستان، دانش‌آموز نیازی به گام به گام یا حل المسائل نخواهد داشت. سامانه‌ی تدریس خصوصی استادبانک، بهترین معلمان و اساتید را آماده برگزاری کلاس خصوصی دارد. والدین و دانش‌آموزانی که به فکر استخدام معلم خصوصی هستند، می‌توانند با مراجعه به سایت استادبانک به آدرس www.OstadBank.com، معلم مورد نظر خود را انتخاب نمایند. اگر برای انتخاب معلم خصوصی یا نحوه برگزاری کلاس به مشاوره نیاز دارید، با شماره ۹۱۰۰۵۳۴۳-۰۲۱ تماس بگیرید تا کارشناسان بخش پشتیبانی استادبانک، به خوبی شما را راهنمایی کنند.

فایل گام به گام علوم سوم ابتدایی شامل چه موضوعاتی می‌شود؟

گام به گام علوم سوم دبستان استادبانک، شامل حل تمرین ها و جواب سوالات کتاب درسی است.

آیا دانلود فایل گام به گام از اپلیکیشن استادبانک رایگان است؟

بله همه گام به گام‌های درسی در اپلیکیشن استادبانک رایگان هستند.

آیا حل المسائل علوم سوم ابتدایی همه فصل های کتاب را پوشش می‌دهد؟

بله، همه فصل های کتاب علوم سوم ابتدایی در این گام به گام پوشش داده شده است.