نمونه سوالات امتحانی تجربی دهم

دانلود نمونه سوال امتحانی فیزیک دهم به همراه فایل PDF

استادبانک نویسنده
9622 9
06 مهر 1398
دانلود نمونه سوالات فیزیک دهم تجربی متوسطه دوم استادبانک

چرا نمونه سوال فیزیک دهم تجربی مهم است؟

یکی از مهم‌ترین عوامل تقویت دروسی مانند ریاضی و فیزیک تمرین و پشتکار زیاد با حل نمونه سوالات متعدد است. استفاده از نمونه سوال فیزیک دهم تجربی نوبت دوم سال‌های گذشته برای امتحانات پایانی بسیار مفید است. تمرین نمونه سوال فیزیک دهم تجربی منجربه کسب نمره عالی در امتحانات این پایه خواهد شد.

می توانید برای دانلود فایل نمونه سوالات پایه دهم تجربی کلیک کنید.

چرا باید فیزیک بخوانیم؟

برای درک کردن جهان اطراف و حتی درون خودمان به یادگیری درس فیزیک نیاز داریم. فیزیک تنها یک درس نیست بلکه کلیه‌ی فعل و انفعالاتی است که روزمره در اطراف ما به‌وقوع می‌پیوندد و رویدادهای طبیعی و غیرطبیعی را رقم می‌زند. کوچک‌ترین کاری که ما انجام می‌دهیم با استفاده از قسمت‌های مختلف علم فیزیک قابل توجیه است.

نیمی از مسیر درس خواندن، یادگیری مباحث و اصول پایه و نیمه‌ی دیگر آن، آشنا بودن با سبک سوالات، روش حل کردن آن‌ها و به‌طورکلی نحوه‌ی طراحی سوالات توسط طراحان سوال است و به‌همین دلیل است که تنها نباید به یک نوع سوال بسنده کرد و بهتر است که در ارتباط با یک مبحث چندین نوع سوال مختلف از طراح‌های متفاوت تمرین شود.

دانلود نمونه سوال فیزیک دهم تجربی نوبت دوم

در لینک‌های زیر مدل‌های مختلف نمونه سوال فیزیک دهم تجربی نوبت دوم، و نوبت اول و همچنین لینک دانلود نمونه سوال فیزیک دهم تجربی با پاسخ قرار داده شده است. به این ترتیب دانش آموزان این مقطع هم با انواع نمونه سوال‌ آشنا می شوند و هم با داشتن پاسخ صحیح میتوانند مسائل را به‌صورت تشریحی یاد بگیرند.

نصب آسان اپلیکیشن استادبانک تنها با >> یک کلیک! <<


برای نصب اپلیکیشن استادبانک، می‌توانید از طریق لینک‌های زیر اقدام کنید. در حال حاضر امکان استفاده از این برنامه روی سیستم‌عامل اندروید وجود دارد. به زودی شرایط دانلود و نصب اپلیکیشن استادبانک، برای گوشی‌های آیفون و سیستم‌عامل IOS نیز فراهم می‌شود.

نمونه سوالات فیزیک دهم تجربی

برای دسترسی به بانک سوالات امتحانی و مشاهده نمونه سوالات بیشتر این درس، اپلیکیشن استادبانک را نصب نمایید.

بیش از 300 نمونه سوال فیزیک دهم تجربی در اپلیکیشن استادبانک وجود دارد که فقط تعداد محدودی از آن‌ها در این صفحه قرار گرفته است.

نمونه سوال فیزیک دهم رشته تجربی چه تاثیری بر یادگیری دارد؟

  • فیزیک درسی است که باید کاملاً مفهومی یاد گرفته شود و به‌هیچ‌عنوان حفظ کردن فرمول‌ها و مسائل در یادگیری آن کمکی نخواهد کرد.
  • هر مساله و تمرین در دروسی مانند ریاضی و فیزیک و دروس مشابه آن‌ها، راه‌حل‌های متعددی دارد و تنها با حل کردن و تمرین نمونه سوال‌های مختلف مثل نمونه سوال فیزیک دهم رشته تجربی می‌توان از پس حل کردن تمامی سوالات برآمد.

بهترین راه برای تقویت درس فیزیک چیست؟

اگر مرور مطالب و همچنین تمرین و حل کردن نمونه سوالات مختلف با حضور یک استاد راهنما انجام شود، قطعاً نتیجه‌ی بهتری را به‌دنبال خواهد داشت. سایت استادبانک نه‌تنها لینک دانلود نمونه سوال فیزیک دهم تجربی با پاسخ را در اختیار دانش آموزان این رشته و مقطع قرار داده است بلکه تعدادی از اساتید ماهر و باتجربه را هم معرفی کرده است.

رزومه‌ی تمامی اساتید در سایت استادبانک موجود است و والدین و دانش آموزان می‌توانند به‌صورت آنلاین رزومه‌ی اساتید را بایکدیگر مقایسه کرده و استاد موردنظرشان را انتخاب کنند. با وجود یک معلم خصوصی فیزیک، فضایی مناسب برای معطوف شدن تمام حواسش به درس ایجاد میشود تا در هنگام حل انواع نمونه سوالات فیزیک دهم رشته تجربی بتواند اشکالاتش را با حضور معلم برطرف کند.

آیا نمونه سوالات همراه با جواب هستند؟

برخی از نمونه سوالات جواب دارند.

آیا نمونه سوالات ترم اول و دوم تحصیلی را پوشش می‌دهد؟

بله. نمونه سوالات امتحانی شاملِ سوالات دی ماه (ترم اول) و سوالات خرداد ماه (ترم دوم) می‌شود.

آیا اپلیکیشن نمونه سوالات استادبانک رایگان هستند؟

بله. اپلیکیشن نمونه سوال و گام به گام استادبانک کاملا رایگان است.