نمونه سوال امتحانی ریاضی پایه پنجم ابتدایی

نمونه سوال ریاضی پنجم فصل چهارم با جواب | تقارن و چند ضلعی‌ها

ملیحه فراهانی نویسنده
226865 8
20 تیر 1401
نمونه سوال ریاضی پنجم فصل چهارم با جواب | تقارن و چند ضلعی‌ها

دانلود نمونه سوالات امتحانی فصل چهارم ریاضی پنجم دبستان همراه با جواب

ریاضی پنجم به موضوع هفت فصل دارد که در کنار هم سخت‌ترین درس این پایه را تشکیل داده‌اند. در فصل چهارم ریاضی پنجم ابتدایی راجع به تقارن و چند ضلعی‌ها صحبت می‌شود. تقارن از کلمه قرینه می‌آید و به معنی همانندی است و چندضلعی به شکلی گفته می‌شود که از به هم پیوستن و محیط شدن چند خط راست به وجود آمده باشد.

اما یادگیری این مبحث ریاضی پنجم مانند هر بخش دیگری از ریاضی با تمرین و تکرار امکان‌پذیر است. نمونه سوال ریاضی پنجم فصل چهارم با جواب با داشتن انواع سوال یک منبع عالی برای دانش‌آموزان ابتدایی است تا بهترین و عمیق‌تر فصل چهارم ریاضی پنجم را یاد بگیرند. مجله استادبانک نمونه سوال امتحانی مقاطع مختلف تحصیلی را آماده کرده است در این بخش کامل‌ترین نمونه سوال فصل ۴ ریاضی پنجم با جواب را به دو صورت فایل Pdf و از طریق اپلیکیشن استادبانک در دسترس شما قرار می‌دهد.

بهترین راه بیست گرفتن ریاضی پنجم؛ نمونه سوال فصل چهارم ریاضی پنجم با جواب + معلم خصوصی

 • نمونه سوالات فصل چهارم ریاضی پنجم دبستان مطابق با آخرین تغییرات کتاب جدید ریاضی پنجم طراحی شده‌اند.
 • نمونه سوالات استادبانک از لحاظ ساختار و میزان پیجیدگی شباهت بسیار زیادی با سوالات امتحانی دارند.
 • تیم استادبانک حساسیت و ظرافت زیادی در استخراج نمونه سوالات ریاضی پنجم فصل تقارن و چند ضلعی ها به خرج داده است.
 • بیشتر نمونه سوالات ریاضی پنجم دبستان دارای جواب تشریحی هستند.
 • استفاده از این نمونه سوالات همراه با کلاس‌های رفع اشکال خصوصی می‌تواند اثربخشی بیشتری داشته باشد.
 • برای گرفتن نمره ۲۰ و کسب موفقیت بیشتر می‌توانید در کنار استفاده از نمونه سوالات از کمک معلمین خصوصی ریاضی پنجم هم کمک بگیرید.

بهترین معلم خصوصی ریاضی پنجم ابتدایی استادبانک

دانلود نمونه سوالات ریاضی پنجم فصل 4 با جواب در اپلیکیشن استادبانک

دانش‌آموزان از فایل‌ نمونه سوال فصل چهارم ریاضی پنجم به عنوان یک منبع قابل اعتماد استفاده می‌کند و انتظار دارد محتوای این منبع آموزشی درست و براساس مطالب کتاب درسی باشد. بنابراین این موضوع بسیار مهم است که بهترین و باکیفیت‌ترین منابع آموزشی را از مراجع معتبر تهیه کنیم و در دسترس بچه‌ها بگذاریم.

اپلیکیشن استادبانک یک برنامه‌ی آموزشی کاربردی و مفید است که دانش‌آموزان و والدین در آن به بهترین نمونه سوال ریاضی پنجم فصل چهارم با جواب دسترسی دارند. خدمات آموزشی اپلیکیشن استادبانک محدود به نمونه سوال نیست و امکانات زیر در اختیار محصلان و والدین قرار دارد:

 • بیش از 30 هزار فایل نمونه سوالات امتحانی برای همه‌ی مقاطع و همه‌ی دروس
 • فایل نمونه سوالات امتحانی ریاضی پنجم فصل به فصل و کامل
 • گام‌به‌گام کتاب‌های درسی پایه پنجم و درس ریاضی
 • فایل PDf کتاب‌های درسی پایه پنجم دبستان
 • امکان انتخاب معلم خصوصی ریاضی پنجم یا هر درس دیگر
 • مشاوره تحصیلی
 • مشاهده لیست برترین اساتید تدریس خصوصی پنجم ابتدایی

هدف از تولید اپلیکیشن استادبانک، ایجاد یک محیط نرم‌افزاری کارامد است تا به همه‌ی ابعاد تحصیلی و آموزشی شاگردان پاسخ بدهد. دانش‌آموز در این اپلیکیشن به گام‌به‌گام و نمونه سوال، معلم خصوصی، فایل کتاب‌های درسی و حتی شرایط استفاده از مشاوره تحصیلی فقط با چند کلیک دسترسی دارد.

نصب آسان اپلیکیشن استادبانک تنها با >> یک کلیک! <<


برای نصب اپلیکیشن استادبانک، می‌توانید از طریق لینک‌های زیر اقدام کنید. در حال حاضر امکان استفاده از این برنامه روی سیستم‌عامل اندروید وجود دارد. به زودی شرایط دانلود و نصب اپلیکیشن استادبانک، برای گوشی‌های آیفون و سیستم‌عامل IOS نیز فراهم می‌شود.

نمونه سوالات ریاضی پنجم ابتدایی

برای دسترسی به بانک سوالات امتحانی و مشاهده نمونه سوالات بیشتر این درس، اپلیکیشن استادبانک را نصب نمایید.

نمونه سوال ریاضی پنجم ابتدایی بیشتری در اپلیکیشن استادبانک وجود دارد که فقط تعداد محدودی از آن‌ها در این صفحه قرار گرفته است.

نمونه سوال ریاضی پنجم فصل به فصل با جواب

ریاضی پنجم ابتدایی در مجموع هفت فصل دارد که هر کدام از این فصول به مبحثی مهم می‌پردازند. ریاضی درسی است که مطالب در آن پیوستگی دارند و دانش‌آموز برای موفقیت و 20 گرفتن باید روی همه‌ی فصل‌های کتاب تسلط داشته باشد.

بنابراین نمونه سوال ریاضی پنجم با جواب برای همه‌ی این فصل یک منبع ضروری و مفید است. در این بخش از مجله سامانه تدریس خصوصی استادبانک شما به نمونه سوال ریاضی پنجم فصل به فصل دسترسی دارید. کافی است با کلیک روی مبحث موردنظرتان وارد بخش مربوطه شوید.

مشاهده چند صفحه از نمونه سوال فصل چهارم ریاضی پنجم با جواب استادبانک

یک نمونه سوال خوب باید در کنار محتوای آموزش سطح بالا از نظر خوانایی، فونت، نظم و ترتیب مناسب سوالات در هر صفحه کیفیت خوبی داشته باشد. تیم استادبانک در زمان آماده‌سازی نمونه سوال از فصل ۴ ریاضی پنجم با جواب به این مسئله توجه‌ی ویژه دارد.

شما در ادامه می‌توانید چند صفحه از نمونه سوال ریاضی پنجم از فصل ۴ تقارن و چند ضلعی‌ها را مشاهده کنید تا با خیالی راحت از این فایل آموزشی استفاده کنید.

برای دیدن یا دانلود تصاویر روی آن‌ها کلیک کنید

کمک گرفتن از معلم خصوصی ریاضی استادبانک، بهترین راه یادگیری اصولی ریاضی پنجم

نمونه سوال ریاضی پنجم فصل چهارم با جواب، برای کمک به دانش‌آموزان است تا بیشتر تمرین کند و با شرایط امتحان و نوع طراحی سوالات آشنا شود. هرگز نمی‌توان انتظار داشت، دانش‌آموزی با نمونه سوال، مباحث ریاضی را یادبگیرد و آماده‌ی حضور در امتحان شود.

اگر فرزند شما برای درک و فهم مطالب ریاضی پنجم دچار مشکل است، باید از معلم خصوصی ریاضی کمک بگیرید. انتخاب معلم خصوصی از طریق استادبانک بسیار راحت است و شما با چند کلیک به بهترین معلم خصوصی ریاضی دسترسی دارید. برای ورود به بخش اساتید ریاضی استادبانک روی لینک زیر کلیک کنید.

موفقیت تحصیلی دانش‌آموز مقطع پنجم با کمک خدمات آموزشی استادبانک

در این بخش بهترین نمونه سوال ریاضی پنجم فصل چهارم با جواب به دو شیوه‌ی فایل Pdf و از طریق اپلیکیشن استادبانک در دسترس شما قرار گرفت. خدمات آموزشی استادبانک بسیار گسترده‌تر هستند و امکاناتی نظیر: برترین اساتید تدریس خصوصی پنجم ابتدایی کشور، گام‌به‌گام کتب درسی، مقالات آموزشی (برای والدین و دانش‌آموزان) و اپلیکیشن آموزشی را هم در دسترس دانش‌آموزان سراسر کشور قرار داده است تا راحت‌تر درس بخوانند و موفق شوند.

اگر برای انتخاب معلم خصوصی نیاز به راهنمایی دارید یا در صورت داشتن هرگونه مشکل یا سوال با شماره‌ی 91005343 – 021 تماس بگیرید. تیم پشتیبانی استادبانک، آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما کاربران عزیز است.

آیا نمونه سوالات همراه با جواب هستند؟

بیشتر نمونه سوالات این بخش جواب تشریحی و کاملی دارند.

آیا اپلیکیشن نمونه سوالات استادبانک رایگان هستند؟

بله، دانلود و نصب اپلیکیشن استادبانک کاملا رایگان است و امکانات مختلفی نظیر بیش از 30 نمونه سوال امتحانی در آن وجود دارد.